هولتر طولانی مدت (event recorder )

هولتر طولانی مدت (event recorder )

هولتر وسیله ای است که ضربان قلب شما را ثبت می کند. در اصل این دستگاه، یک دستگاه نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام (ECG) کوچک قابل حمل با باتری متصل به بدن است. هولتر عموما شامل الکترود نوار قلب، سیم و یک دستگاه کوچک است که در نهایت به کمک پزشک شما به بدن شما وصل می شود. این کار باعث می شود تا بر قلب افراد در حین انجام فعالیت های روزانه نظارت شود.
هنگامی که افراد علائم مشکلات قلبی را گزارش می کنند، پزشکان اغلب از نوار قلب برای کمک به تشخیص این مشکل استفاده می کنند. ECG استاندارد، تصویری از فعالیت الکتریکی کلی قلب را نشان می دهد. اما در بیشتر مواقع مشکلات قلبی گزارش شده و آریتمی ‏ها در همان لحظه حضور در مراکز درمان و ثبت نوار قلب ظاهر نمی‏شوند.

در این حالات، پزشک ممکن است مانیتورینگ هولتر 24 ساعته را درخواست کند تا بتوان فعالیت الکتریکی قلب را برای مدت زمان بیشتری نظارت کرد. مانیتور هولتر تقریباً به همان روشی که ECG استاندارد است به بدن متصل می شود. این دستگاه کوچک دارای سیم های الکتریکی نازک با الکترودهایی است که به نواحی قفسه سینه متصل می شوند و فرد می‏تواند بعد از نصب هولتر فعالیت روزانه خود را ادامه دهد. پزشک ممکن است بسته به علائم و تعداد دفعات بروز آنها، مانیتورینگ هولتر را برای 12، 24 یا 48 ساعت تجویز کند.